Máte problémy s kanalizáciou alebo potrubím? Pomôže vám monitoring potrubia

9. augusta 2023
Nonstop linka
24/7
0948 10 20 22 info@bhspol.sk

Problém s kanalizáciou alebo s upchatým potrubím nenastáva len v rodinných domoch. Odhaliť príčinu problému býva časovo i finančne náročné a sami si veru neporadíte. Ak vo vašej domácnosti pretrvávajú problémy s potrubím a kanalizáciou dlhodobo, mali by ste sa obrátiť na profesionálov.

Keď bežné technológie nevykazujú žiadne výsledky, prichádza na rad monitoring potrubia, kde sú prekážky a príčiny problému zisťované kvalitnou kamerou, ktorá skontroluje potrubie do najmenších detailov. Monitoring potrubia zároveň funguje ako účinná prevencia proti prípadným porušeniam potrubia a vážnym hrozbám.

Najčastejšie problémy s kanalizáciou a potrubím

Problémy s kanalizáciou sa môžu vyskytnúť kedykoľvek a prejaviť sa v priebehu minúty a to razantnou silou. V prípade havarijnej situácie vám teda neostáva nič iné, ako obrátiť sa na vodárov alebo firmy poskytujúce inštalatérske služby, medzi ktoré patrí aj Bratislavská havarijná spoločnosť, ktorá vám je k dispozícii nonstop.

Medzi najčastejšie poruchy súvisiace s kanalizáciou a odpadmi patrí prasknutie potrubia, ktorého príčinou bývajú napríklad praskliny v potrubí. Tie sa v počiatočnom štádiu dajú veľmi ťažko odhaliť a vo väčšine prípadov zistíte ich prítomnosť na jar. Počas zimy sa totiž praskliny naplnia zamrznutou vodou, celú zimu sa zväčšujú a na jar začne cez trhliny unikať voda.

Druhým najčastejším zdrojom porúch potrubia bývajú uviaznuté predmety v potrubí alebo jeho zanesenie sedimentmi. Potrubie prechádzajúce cez exteriér zas môže zarásť koreňmi stromov a rastlín. A ako posledné nesmieme zabudnúť na neodborné zásahy do potrubia, jeho laickú montáž a nesprávne prepojenie častí potrubia.

V rodinnom dome je pomerne dôležité vedieť, či všetky odtoky a odpady ústia a fungujú správne – inak by vás skôr či neskôr čakala nepríjemná situácia v podobe upchatého WC alebo umývadla, v horšom prípade vytopenie splaškami.

Ak si nie ste istí, v akom stave sa nachádzajú kanalizačné rozvody vo vašom dome, pomôžeme vám vďaka našej službe monitoringu potrubia. Monitoring potrubia je možné vykonať v novostavbách, v starších, ale aj v rekonštruovaných domoch. Ako táto služba funguje? Dozviete sa v nasledujúcich riadkoch.

Ako monitoring potrubia funguje?

Monitoring potrubia je proces, pri ktorom sa vykonáva kontrola a skúmanie stavu a funkčnosti potrubia alebo iných inžinierskych sietí pomocou rôznych techník a zariadení. Cieľom monitoringu potrubia je zistiť prípadné poruchy alebo poškodenia potrubia a predchádzať tak budúcim problémom s ich funkčnosťou. Monitoring potrubia sa používa v rôznych oblastiach, vrátane vodovodných, kanalizačných, plynových a elektrických sietí. Môže sa použiť na skúmanie potrubí v budovách, na cestách alebo v podzemí.

Monitoring potrubia robíme pomocou inšpekčnej kamery, ktorá dokáže preskúmať potrubie až do 20 metrov, dosah však závisí predovšetkým od toho, ako je potrubie položené či ako je riešený jeho spád, prípadne zlom. Vďaka kamere môžeme vidieť, prečo sa nám opakovane upcháva odpad – častokrát až vďaka kamere zistíme práve konštrukčný problém, prerastajúce korene do potrubia alebo silné zanesenie odpadom.

Monitoring potrubia

Ak v novostavbe zmonitorujeme potrubie ešte pred položením kúrenia či dlažby, ušetríme vám peniaze pri prípadnej oprave. Monitoring potrubia sa často vykonáva pravidelne, aby sa zabránilo budúcim problémom s potrubím a zabezpečila sa tak bezproblémová prevádzka inžinierskych sietí.

Spoľahnite sa na služby profesionálov

Základom každej úspešnej opravy je odhalenie poruchy. Samozrejme, že voľným okom nie je možné poruchu potrubia identifikovať. Havarijné vodárenské a inštalatérske služby majú k dispozícii techniku, ktorá behom niekoľkých minút dokáže prejsť potrubím a zmonitorovať jeho stav.

Monitoring potrubia detekuje všetky poruchy v potrubí, prípojkách, rozvodoch a dokonca aj v klimatizácii. Následne sa odborník rozhodne, akým spôsobom poruchu odstráni – ide napríklad o služby ako čistenie kanalizácie vysokým tlakom, krtkovanie alebo výmena prasknutého potrubia. Niekedy je nutné na tieto opravy využiť techniku umožňujúcu výkopové a zemné práce. Jednoducho zhrnuté – havarijná služba vám dokáže poskytnúť kompletný servis pri každej poruche potrubia a kanalizácie.

Bratislavská havarijná spoločnosť je vám v prípade poruchy k dispozícii 24 hodín denne. Služby monitorovania zabezpečujeme pre oblasti Bratislava a okolie:

Bratislava (Čuňovo, Devín, Devínska Nová Ves, Dlhé diely, Dúbravka, Dvory, Háje, Jarovce, Jurajov dvor, Karlova Ves, Koliba, Kramáre, Kútiky, Lamač, Mierová kolónia, Mlynská dolina, Nivy, Nové Mesto, Pasienky, Pekná cesta, Petržalka, Podunajské Biskupice, Prievoz, Rajka, Rendéz, Rusovce, Ružinov, Staré Mesto, Štrkovec, Trávniky, Trnávka, Vajnory, Vinohrady Rača, Vlčie hrdlo, Vrakuňa, Východné, Záhorská Bystrica, Žabí Majer)

Berg, Hainburg, Kittsee, Dunakiliti