Monitoring potrubia kanalizácie / Efektívna kontrola odpadu kamerou

Nonstop linka
24/7
0948 10 20 22 info@bhspol.sk

Kamerová kontrola potrubí za najnižšiu cenu

Kedy využívame monitoring potrubia kanalizácie?

Upcháva sa vám často odpadové potrubie? Vyskúšali ste už rôzne metódy, ktoré vás mali zbaviť problémov s upchávajúcou sa kanalizáciou alebo so zápachom z potrubia a nič nepomohlo? Ak chcete zistiť presný stav potrubia, monitoring odpadu kamerou odhalí problém včas a my sa postaráme o rýchlu opravu.

Monitoring potrubia kanalizácie je účinný spôsob, ako zistiť škody na potrubí kanalizácie a eliminovať náklady na opravu kanalizácie bez zbytočných nákladov za výkopové práce. Pomocou kamerového systému zistíme možnú príčinu častého upchávania, odhalíme poškodenia v potrubí a poskytneme vám tak ďalšie informácie o stave kanalizácie.

Vďaka monitoringu potrubia kamerou získate informácie o trase potrubia, veľkosti spádu, informácie o trhlinách a poškodeniach a ich presnú lokalizáciu. V prípade poškodenia zabezpečíme aj opravu kanalizácie.

Monitoring kanalizácie vykonávame, ak nepomáha čistenie odpadov – ani vysokotlakové. Kontrola odpadu kamerou – kamerové skúšky potrubia zistia presnú príčinu, kvôli čomu sa vám upcháva kanalizácia. Je napríklad z WC, kuchynského drezu – odpadu, umývadla alebo aj dažďových zvodov. Následne kamerová kontrola potrubí zistí problém v kanalizácii. Toto video – monitoring potrubia vykonávame profesionálnou technikou. Pri monitoringu vám zistíme všetky závady vo vašom potrubí – od zanesenia, mastnoty až po poškodenie kanalizačnej rúry.

Monitoring potrubia prebieha pomocou pružnej kamery, ktorá je za pomoci optického kábla zatlačená do potrubia. Takáto kamera dokáže prejsť aj cez 90 – stupňové kolienka potrubí a vďaka dostatočnej dĺžke kábla sa vie dostat aj do väčších vzdialeností. Všetko pritom sledujeme na monitorovacej obrazovke, kde aj vy môžete vidieť, aký je aktuálny stav potrubia vo vašej nehnuteľnosti.

Táto medtóda je vhodná aj na lokalizáciu prasknutého potrubia, odhalenie netesností spojov či na kontrolu prípojky. Vďaka presnej diagnostike vieme rýchlo odhaliť, čo je hlavnou príčinou opakujúcich sa problémov s upchatou kanalizáciou – na mieste vieme zakročiť bez toho, aby sme rozkopali potrubie na náhodných miestach alebo odstavili celý kanalizačný systém.

V prípade záujmu vieme zhotoviť farebný záznam na DVD alebo USB, aby vám mohol poslúžiť aj v budúcnosti, ak by ste sa rozhodli pre rekonštrukciu alebo opravu potrubia. Na požiadanie vykonávame monitoring aj vizuálnu kontrolu potrubia a kanalizácie aj po vykonaní čistenia alebo krtkovania, aby ste mali záruku, že svoju prácu vykonávame naozaj kvalitne.

Kamerové skúšky robíme pre štátne organizácie, bytové družstvá, firmy, aj pre súkromné osoby. Preveríme potrubie všetkých profilov od DN 40 až po DN 1500 aj domové prípojky. Kanalizáciu prezrieme a odovzdáme písomný protokol aj videozáznam na USB.

Do obrazu sa zaznamenáva vzdialenosť kamery a zároveň aj poruchy a popis závad vrátane veľkosti trhlín, presahu hrdiel, ovality a spádu potrubia. Závady odhalíme a navrhneme spôsob opravy.

Vďaka monitoringu potrubia vieme zistiť presnú príčinu, čo vám ušetrím kopu peňazí za výkopové či búracie práce. Monitoring sa využíva, aj keď je potrebné vyhľadať revízne šachty či iné kanalizačné prvky, skontrolovať kanalizáciu po oprave, pri prepadnutí sa terénu v blízkosti kanalizácie a v podobných prípadoch.

Akýmkoľvek poruchám a havarijným stavom sa do veľkej miery dá predísť pravidelnou údržbou a servisom. Rovnako to platí aj pri kanalizácii. Našim klientom odporúčame preventívny monitoring, v rámci ktorého pravidelne skontrolujeme všetky prvky kanalizácie. Prevencia je totiž najefektívnejšie riešenie, lebo predchádza vzniku problému. V konečnom dôsledku nešetrí len čas a peniaze, ale aj Vaše nervy.

Kamerové skúšky potrubia kanalizácie profesionálnou technikou

S našou profesionálnou technikou nám nerobí žiaden problém vyhľadať kanalizačnú prípojku k Vášmu rodinnému domu. Monitoring kanalizácie spočíva v tom, že inšpekčnou kamerou vojdeme do potrubia, na základe čoho vieme zistiť aktuálne ale aj hroziace poruchy. Monitorovacou kamerou preskúmame technické detaily, zanesenie, ale aj nedostatky kanalizačného potrubia.

Nechajte si pozrieť aktuálny stav potrubia profesionálnou inšpekčnou kamerou a môžete predísť zbytočným poplatkom. Je to veľmi efektívna kontrola odpadu kamerou.

Prasknuté potrubia – praskliny, zlé odtekanie, nečistoty, upchatie, korene stromov, nedopojené prípojky, trhliny, ale aj zlé osadenie potrubia môže viesť až k havarijnej situácii. Naša spoločnosť disponuje inšpekčnými kamerami do každého typu a priestoru.

Prečo využit našu službu monitoring potrubia?

  • monitoringom zistíme aktuálny stav potrubia
  • odhalíme príčiny opakujúceho sa upchávania potrubia
  • skontrolujeme netesnosti spojov
  • vytvoríme farebný záznam na USB / DVD
  • v prípade potreby poskytujeme aj službu oprava kanalizácie

Trasovanie potrubia kanalizácie

Potrebujete zistiť, kadiaľ vedie kanalizácia? Nie vždy je k dispozícii projektová dokumentácia, z ktorej by ste vedeli určiť presnú trasu kanalizácie alebo odpadového potrubia. Tento problém sa týka hlavne starších objektov, hlavne, ak potrebujete poznať trasu kanalizácie, hĺbku kanalizácie a miesta, kde sa nachádzajú revízne šachty, kolená a iné technické prvky.

Trasovanie potrubia kanalizácie je preto vhodné všade tam, kde potrebujeme ušetriť čas aj peniaze na výkopové práce. Pomocou profesionálnej technológie vieme presne určiť a vytýčiť trasu potrubia – odhaliť sa daju aj poškodené časti potrubia alebo miesta poruchy.

Trasovanie potrubia patrí v súčasnosti medzi najmodernejšie technológie, ktoré vedia zistiť reálny stav, trasu potrubia či poruchy na kanalizácii. Vykonáva sa špeciálnym lokalizačným prístrojom, ktorý funguje na princípe rádiolokačnej technológie.

Výhodou trasovania je, že je jeho zameranie presné a vy si tak ušetríte čas aj peniaze za finančn náročné a väčšinou zdĺhavé výkopové práce. Navyše – trasovaním potrubia získate nielen informácie o trase potrubia, ale aj o tom, kde presne sa nachádza miesto poškodenia alebo poruchy.

Lokalizácia potrubia

Lokalizácia a vyhľadávanie potrubia je užitočná technológia, ktorá nám presne a rýchlo umožní mapovať všetky potrubia, káble, inžinierske siete alebo aj kovové predmety, ktoré sa nachádzajú pod zemou a v akej hĺbke.

Je to tiež spôsob, ako ľahko objaviť príčinu alebo pôvod poruchy kanalizačného potrubia. Dokážeme tak odhaliť rizikové úseky kanalizácie, zlé spádovanie, zúženie prietoku rúry, deformácie, závaly, prípadne neodborne nainštalovaný odtok.

Lokalizácia potrubia funguje na princípe snímania rádiových vĺn. Lokalizátory prijímajú rádiový signál, ktorý prichádza buď z externého vysielača alebo ide o signál produkovaný elektrickým vedením alebo prostredím. Na lokalizáciu potrubia využívame signálny vysielač, pomocou ktorého vieme sledovať a vytýčiť trasu a hĺbku, v ktorej sa kanalizácia nachádza. Rovnako tak vieme presne zacieliť na miesto havárie či úsek poškodenia bez toho, aby sme museli rozkopať celé potrubie. Taktiež ponúkame možnosť nahrávania celého úkonu.

Kedy využiť našu službu lokalizácia potrubia?

Službu lokalizovania potrubia odporúčame v prípadoch, kedy potrebujete skontrolovať stav vášho potrubia (kanalizácie). S najmodernejšou technikou lokalizujeme potrubie, kanalizačné rpvky, aj revízne šachty. Lokalizácia potrubia má svoj význam aj vtedy, ak ste kúpili nehnuteľnosť, ktorá pomaly odhaľuje svoje skryté tajomstvá a rovnako tak aj vtedy, ak čelíte opakujúcim sa problémom. Bežné krtkovanie a čistenie potrubia síce sprevádzkujú celý odpadový systém, no ak sa v ňom nachádza hlbšia deformácia alebo zúženie, je pravdepodobné, že sa na tomto mieste budú opätovne hromadiť nečistoty.

Do potrubia pustíme kameru so sondou, ktorá vysiela signál. Vyhľadávacie zariadenie tento signál spracuje a vyhodnotí tak profil trasy potrubia. Úspešne vieme detekovať hĺbku potrubia, zlé spádovanie, rizikové úseky kanalizácie, zúženie prietoku rúry z dôvodu preliačenie alebo chyby na inštalácii odtoku, deformácie potrubí, možné závaly kanalizácie, či neodborne nainštalovaný odtok, kanalizáciu. Vy tak získate ucelený obraz o tom, kde sa nachdázajú dôležité prvky kanalizačného systému a určením presných kritických miest tiež ušetríte peniaze za výkopové práce „naslepo.“

Prečo si na monitoring a lokalizáciu potrubia práce vybrať práve nás?

Pri realizácii každej zákazky kladieme veľký dôraz predovšetkým na:

  • bezpečnosť
  • kvalitu vykonanej práce
  • dodržiavanie stanovených termínov
  • šetrnosť k životnému prostrediu

Garantujeme profesionálne vykonanú prácu za prijateľné ceny, či už ide o krátkodobé alebo dlhodobé spolupráce a zákazky. Vždy dodržiavame dohodnuté termíny, stanovené normy a predpisy. Tím našich odborných zamestnancov ručí za kvalitne vykonanú prácu. Ponúkame skúsenosti profesionalitu a rýchlosť. Ku všetkým zákazkam pristupujeme individuálne.

Ak aj vy hľadáte profesionálnu firmu na monitoring a lokalizáciu potrubia v Bratislave a okolí, neváhajte sa na nás obrátiť. Za našu firmu hovoria výsledky a desiatky spokojných zákazníkov. V oblasti monitoringu a lokalizácie potrubia a okolí sa pohybujeme už dlhé roky a naše služby ponúkame za rozumnú cenu. Ak si vyberiete spoluprácu s nami, máte garantovanú bezplatnú obhliadku, vypracovanie nezáväznej cenovej ponuky a pripravenosť nášho tímu plne k vašim službám.

Máte záujem o profesionálne a cenovo výhodné monitorovanie a lokalizovanie upchatého potrubia v Bratislave a v okolí? Vyplňte jednoduchý kontaktný formulár alebo nám zavolajte na telefónne číslo 0948 10 20 22 a dohodneme si ďalší postup.

FAQ

Viete skontrolovať odpad aj kamerou?

Vieme. Pracujeme s kvalitnými kamerami, ktoré slúžia na kontrolu a monitoring menších i väčších priemerov potrubia. Monitorujeme už od priemeru 40 mm. Kamery disponujú tlačnými káblami s dĺžkou 20-60 metrov, takže nám nerobí problém dostať sa aj do väčších vzdialeností alebo prekonať 90-stupňové kolená a ohyby.

Viete pomôcť aj s potrubím, ktoré je zanesené od vodného kameňa?

V prípade vodného kameňa vieme postupne kameň uvoľňovať frézovacou hlavicou a súčasne potrubie monitorovať kamerou pre zaistenie optimálneho postupu. Frézovanie vykonávame s maximálnou opatrnosťou (od najmenšej hlavice), aby nedošlo k poškodeniu odpadového potrubia.

Koľko stojí monitoring potrubia?

Monitoring potrubia – kontrola odpadu kamerou je špecifická služba – cena závisí od dĺžky monitorovaného úseku a iných faktorov. Môžete sa spoľahnúť, že cena za monitorovanie potrubia bude výhodná a bez skrytých poplatkov. Bratislava a okolie.

Kde všade poskytujete kamerovanie a monitoring potrubia?

Monitoring potrubia poskytujeme v celom okrese Bratislava a v okolí:

Bratislava (Čuňovo, Devín, Devínska Nová Ves, Dlhé diely, Dúbravka, Dvory, Háje, Jarovce, Jurajov dvor, Karlova Ves, Koliba, Kramáre, Kútiky, Lamač, Mierová kolónia, Mlynská dolina, Nivy, Nové Mesto, Pasienky, Pekná cesta, Petržalka, Podunajské Biskupice, Prievoz, Rajka, Rendéz, Rusovce, Ružinov, Staré Mesto, Štrkovec, Trávniky, Trnávka, Vajnory, Vinohrady Rača, Vlčie hrdlo, Vrakuňa, Východné, Záhorská Bystrica, Žabí Majer)

Berg, Hainburg, Kittsee, Dunakiliti