Krtkovanie Bratislava

Nonstop linka
24/7
0948 10 20 22 info@bhspol.sk

Profesionálne čistenie kanalizácie a odstraňovanie upchatých potrubí nie je len pre kutilov, ale pre skutočných odborníkov.

Krtkovanie odpadu a čistenie kanalizácie vykonávame pomocou profesionálnej techniky. Hravo si poradíme s upchatým drezom, kanalizáciou, potrubím, odtokom v byte, kuchynským drezom, sifónom, WC, práčkou či s umývadlom. Radi vám pomôžeme vyčistiť  kanalizáciu a odtoky vo vašej domácnosti alebo firme. Krtkovanie odpadu je pre vás tou správnou voľbou.

Čo vlastne je krtkovanie ?

Krtkovanie je relatívne jednoduchý proces čistenia kanalizácie a potrubia, ktorý je veľmi účinný pri takmer každom upchatom potrubí. Často sa využíva v prípadoch, keď bežné chemické čistiace prostriedky nestačia na odstránenie zanesených odtokov. Ide najmä o veľké nahromadenie nečistôt v potrubiach. V kuchyni to môžu byť zvyšky jedla, olej z varenia alebo dokonca papierové utierky. V kúpeľni sú to najčastejšie vlasy, vatové tampóny alebo ženské hygienické produkty. Keď už nestačia chemikálie ani klasický zvon, vstupujú do hry odborníci a pomocou špeciálnych nástrojov vykonávajú krtkovanie na odstránenie nahromadených usadenín. 

Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov je dôležité pravidelne udržiavať kanalizačné systémy. Preto ak máte problém s potrubím, odporúčame pravidelné prehliadky a čistenie od profesionálov. Okrem toho je dôležité aby ste aj vaším správaním minimalizovali znečistenie. Nevhadzujte do kanalizácie pevné a tekuté látky, ktoré do kanalizácie nepatria, Znížite tak riziko upchatia potrubia a zvýšených nákladov na čistenie.

Krtkovanie domovej a primyslenej kanalizácie je obzvlášť užitočné v prípadoch, keď je potrebné inštalovať nové potrubie alebo vykonať opravy v oblastiach s obmedzeným prístupom alebo s citlivým povrchom, ako sú záhrady, chodníky alebo asfaltové povrchy.

Kedy sa používa krtkovanie ?

Ak zrazu prestane odtekať voda z drezu alebo sa vo WC hromadí voda, je čas na čistenie odpadu s využitím profesionálnej  techniky. Metódy, ktoré používame doma na vyčistenie potrubia, často nedokážu situáciu zlepšiť a môžu dokonca spôsobiť väčšie škody, ktoré vedú k dodatočným finančným nákladom. 

Krtkovanie alebo čistenie odpadu je služba, ktorá odstraňuje všetky nečistoty a usadeniny z odtokov a kanalizačných potrubí. Hlavným cieľom je odstrániť všetky prekážky v potrubí, ktoré bránia hladkému odtoku vody. Týmto spôsobom sa zlepšuje nielen fungovanie kanalizačného systému, ale aj prevencia pred havaríjnymi poruchami a závažnejšími problémami. 

WC nie je odpad! Buďte zodpovední a nepoužívajte kuchynské alebo kúpeľňové odtoky ako kôš na zbytky jedál, mastnotu, vlasy, vlhké utierky a podobne. Ak sa tieto látky a predmety hromadia v potrubí, môžu spôsobiť upchávanie a dokonca poškodiť práčku alebo umývačku riadu. 

Spôsoby a druhy krtkovania: 

Poznáme dva druhy čistenia kanalizácie a to elektromechanické čistenie potrubia (krtkovanie) a vysokotlakové čistenie potrubia

Elektromechanické čistenie využíva špeciálne elektrické nástroje, ako sú hadice s rotačnými čistiacimi hlavicami alebo oceľovými špirálami na odstraňovanie usadenín a upchatí v potrubiach.  Tento proces je účinný pri miernejšom zanesení potrubia a umožňuje presné cielenie problémových oblastí. 

Mechanické krtkovanie môžeme využiť na čistenie kaviarní, škôlok, zdravotníckych zariadení, ale aj reštaurácií a domov seniorov. Táto metóda sa využíva aj v kaderníctvach, bytoch, ubytovniach a rôznych obchodných prevádzkach. Naša služba je dostupná pre širokú škálu zákazníkov, od domácností až po komerčné podniky. Čistíme rôzne časti, ako sú kuchynské drezy, sprchové kúty, pisoáre, výlevky, ale aj dažďové zvody a odtokové prípojky. Okrem toho sa venujeme aj WC, umývadlám a guličkám. Našou prioritou je zabezpečiť optimálnu funkciu kanalizačných systémov a odstrániť akékoľvek upchatia alebo usadeniny, ktoré by mohli viesť k problémom s odtokmi.

Vysokotlakové čistenie spočíva vo využití vysokotlakového prúdu vody na odstránenie nečistôt a upchatí. Táto metóda je efektívna pri silnejších usadeninách a väčších záhradných a kanalizačných systémoch. Vysokotlakové čistenie poskytuje intenzívnejšie a rýchlejšie výsledky, čím sa znižuje čas potrebný na čistenie a obnovenie priechodnosti potrubia.

Patrí medzi najefektívnejšie metódy údržby kanalizácie a potrubia. Tento spôsob čistenia kanalizácie je známy svojou schopnosťou predĺžiť životnosť kanalizačného systému a minimalizovať riziko havarijných stavov. Výhodou vysokotlakového čistenia oproti iným metódam je aj to, že okrem obnovy prevádzky potrubia sa zároveň vyčistia aj steny potrubia od mastnôt, tukov a iných usadenín a je ekologický. 

Vysokotlakové čistenie je široko používanou metódou pri čistení potrubí v rôznych prostrediach ako domácností, reštaurácie a kancelárie, priemyselné závody a kanalizačné systémy na uliciach. 

Čo vieme krtkovať?

 • Ležaté a zvislé domové a bytové odpady 
 • WC odtoky
 • Kuchynské drezy
 • Vane 
 • Umývadlá 
 • Pisoáre
 • Upchaté a znečistené domové prípojky
 • Priemyselná kanalizácia
 • Odtokové potrubie
 • Strešné zvody

Výhody čistenia kanalizácie krtkovaním

 • čistenie kanalizácie a a potrubí vieme vykonávať aj vo veľmi malých priemerov s 90-stupňovými kolenami  
 • Bez rizika vyplavenia splaškov kanalizácie v interiéri 
 • možnosť využitia rôznych nadstavcov, hrotov a frézovacích hlavíc na čistenie usadenín a iných nečistôt.

FAQ

Viete nám pomôcť s upchatým kuchynským drezom?

Samozrejme, máme k dispozícii aj zariadenia určené na čistenie menších odpadov. Už v priebehu krátkej chvíle nimi dokážeme spriechodniť aj váš kuchynský drez.

Máme upchatý odpad v byte. Viete nám s tým pomôcť?

Áno. Na rýchle a efektívne riešenie problémov s upchatou kanalizáciou/odpadom máme prenosné zariadenie, ktoré ľahko prinesieme aj do vášho bytu alebo hocikam inam. Vieme vám ním prečistiť upchatý záchod, umývadlo, ale aj odtok na vani či sprche.

Viete skontrolovať odpad aj kamerou?

Vieme. Pracujeme s kvalitnými kamerami, ktoré slúžia na kontrolu a monitoring menších i väčších priemerov potrubia. Monitorujeme už od priemeru 40 mm. Kamery disponujú tlačnými káblami s dĺžkou 20-60 metrov, takže nám nerobí problém dostať sa aj do väčších vzdialeností alebo prekonať 90-stupňové kolená a ohyby.

Viete pomôcť aj s potrubím, ktoré je zanesené od vodného kameňa?

V prípade vodného kameňa vieme postupne kameň uvoľňovať frézovacou hlavicou a súčasne potrubie monitorovať kamerou pre zaistenie optimálneho postupu. Frézovanie vykonávame s maximálnou opatrnosťou (od najmenšej hlavice), aby nedošlo k poškodeniu odpadového potrubia.