Únik vody, jeho lokalizácia a detekcia

Nonstop linka
24/7
0948 10 20 22 info@bhspol.sk

Detekcia úniku vody – lokalizácia únikového miesta (prasknutého potrubia) za výhodné ceny.

Kvapkajúci kohútik vie byť poriadne otravný. Nepríjemný zvuk je predzvesťou poruchy, ktorá často prerastie do vysokých účtov za vodu a ešte vyšších nákladov na opravu. Kvapky z kohútika aspoň vidíte a počujete. Voda však môže unikať aj na rôznych skrytých miestach. Ani si nevšimnete, že máte problém.

Naša profesionálna detekcia úniku vody a následná lokalizácia poruchy vám vyrieši problém s unikajúcou vodou za dobrú cenu. Pomocou moderných metód odhalíme presné miesto úniku vody. V rámci komplexných služieb zabezpečíme aj opravu poškodeného potrubia.

Ak máte podozrenie, že vám uniká voda v domácnosti, je potrebné vykonať detekciu úniku vody. Ak sa porucha potvrdí, únik vody je potrebné lokalizovať a poruchu na potrubí v domácnosti odstrániť. Pri detekcii úniku vody používame najmodernejšie a podľa prípadu najefektívnejšie metódy detekcie. Určíme presné miesto úniku vody a lokalizujeme poruchu, aby sa problém následne rýchlo a účinne odstránil.

Monitorovanie potrubia
Monitorovanie potrubia
Monitorovanie potrubia
Monitorovanie potrubia
Detekcia úniku vody

Lokalizácia úniku vody s detekciou miesta a následná oprava

Ako zistíte, že vás trápi únik vody? Okrem kvapkajúceho kohútika ho naznačujú vlhké steny, pleseň na strope alebo nezvyčajne vysoký účet za spotrebu vody.

Špecializujeme sa na lokalizáciu úniku vody vo vodovode, kanalizácii či rozvodoch podlahového kúrenia. Odhalíme poruchu v interiéri aj exteriéri, čím zabránime škodám na vašom majetku a ušetríme vám peniaze, starosti a nervy.

Kde všade lokalizujeme únik vody?

  • Všetky druhy potrubia
  • Vonkajšie a vnútorné rozvody vody, kúrenia a chladenia
  • Vodovodné prípojky

Štandardným únikom vody je kvapkajúci kohútik na vodovodnej batérii. Sú však aj väčšie úniky, ktoré sú skryté, alebo sú súčasťou rozvodov v nehnuteľnosti. V takom prípade môže dôjsť k neskorej detekcii poruchy vody, čo môže mať za následok vyšší účet za spotrebu vody, nemalé škody na majetku a neraz aj následky na zdraví obyvateľov nehnuteľnosti.

Ak sa porucha úniku vody vyskytne na potrubí zabudovanom v nehnuteľnosti, vzniká problém, ktorý môže odstrániť jedine profesionálna lokalizácia úniku vody a následná lokálna oprava potrubia. Práve tento typ poruchy spôsobuje najväčšie škody na nehnuteľnostiach, ktoré sa môžu vyšplhať až na niekoľko stoviek, či tisícok eur.

Nami používané technológie, dokážu lokalizovať únik vody neinvazívnou metódou, a preto nie je potrebné vykonávať zbytočné búracie a výkopové práce. Lokálne určenie miesta poruchy vody dokáže ušetriť majetok, peniaze aj čas.

Metódy detekcie a lokalizácie úniku vody

  • Akustická metóda detekcie úniku vody je vyhľadanie miesta poruchy pomocou akustických odposluchov. Podľa typu prostredia sa určí mikrofón, ktorý je súčasťou zariadenia. Priamym priložením k povrchu steny alebo ku potrubiu sa určuje miesto úniku vody. Súčasťou zariadenia je grafické zobrazenie akustických signálov.
  • Korelačná metóda úniku vody sa používa na väčšie poruchy na vodovodných prípojkách a vodovodoch. Využíva sa na detekciu a lokalizáciu porúch na oceľových a liatinových potrubiach.
  • Vodíková metóda lokalizácie úniku vody je vyhľadávanie poškodenia pomocou naplnenia plynu – vodíka do potrubia a jeho následným skenovaním. Využíva sa najmä v novostavbách v interiéroch, pri plastových potrubiach, kde iné metódy môžu zlyhať.

Presne lokalizované miesto úniku vody je potrebné sprístupniť vysekaním z muriva alebo podlahy. Následne sa pristúpi k oprave potrubia a vedenia. Po oprave sa vykonáva tlaková skúška, ktorá osvedčí, že únik vody je zastavený a potrubie je pripravené na bežnú opätovnú prevádzku.
Včasnou detekciou úniku vody predídete možným väčším škodám na majetku a následnému odstraňovaniu škôd, či ohrozeniu zdravia v dôsledku vlhkých stien a muriva. Profesionálna lokalizácia úniku vody dokáže presne určiť miesto, kde je porucha a tým sa vyhnete zbytočným búracím a výkopovým prácam. Lokalizácia prípadného úniku vody dokáže ušetriť na výdavkoch za spotrebu vody.

Prečo si na detekciu úniku vody vybrať práve nás?

Pri realizácii každej zákazky kladieme veľký dôraz predovšetkým na:

  • bezpečnosť
  • kvalitu vykonanej práce
  • dodržiavanie stanovených termínov
  • šetrnosť k životnému prostrediu

Garantujeme profesionálne vykonanú prácu za prijateľné ceny, či už ide o krátkodobé alebo dlhodobé spolupráce a zákazky. Vždy dodržiavame dohodnuté termíny, stanovené normy a predpisy. Tím našich odborných zamestnancov ručí za kvalitne vykonanú prácu. Ponúkame skúsenosti profesionalitu a rýchlosť. Ku všetkým zákazkam pristupujeme individuálne.

Ak aj vy hľadáte profesionálnu firmu na lokalizáciu a detekciu úniku vody v Bratislave a okolí, neváhajte sa na nás obrátiť. Za našu firmu hovoria výsledky a desiatky spokojných zákazníkov. V oblasti detekcie úniku vody v Bratislave a okolí sa pohybujeme už dlhé roky a naše služby ponúkame za rozumnú cenu. Ak si vyberiete spoluprácu s nami, máte garantovanú bezplatnú obhliadku, vypracovanie nezáväznej cenovej ponuky a pripravenosť nášho tímu plne k vašim službám.

Máte záujem o profesionálnu a cenovo výhodnú lokalizáciu a detekciu úniku vody v Bratislave a v okolí? Vyplňte jednoduchý kontaktný formulár alebo nám zavolajte na telefónne číslo 0948 10 20 22 a dohodneme si ďalší postup.

FAQ

Ako zistím, že mám únik vody?

Existuje viacero možností, ktoré napovedia, či máte únik vody. Napríklad, keď vám príde vyšší účet za vodu alebo vám v niektorej miestnosti začnú vlhnúť steny, prípadne počujete zvuk tečúcej vody, aj keď nie je pustená. To, či ide o únik vody, zistíte aj tak, že na hodinu nebudete používať vodu, pozrete sa na váš vodomer, zapíšete si jeho stav a po hodine tento krok zopakujete. Ak sa spotreba zmenila, s najväčšou pravedpodobnosťou máte únik vody.

Koľko ma bude stáť lokalizácia úniku vody?

Táto služba je špecifická a cena za lokalizáciu úniku vody sa skladá z viacerých faktorov – času, stráveného lokalizáciou vody, či metódou, použitou pre daný typ lokalizácie. Pri bezplatnej obhliadke alebo telefonickej konzulácii vám radi určíme cenovú ponuku, bez skrytých poplatkov.

Preplatí mi poisťovňa náklady na lokalizáciu úniku vody?

Pokiaľ máte dobrú poistku, tak áno, je možné uplatniť si preplatenie nákladov spojených s lokalizáciou úniku vody s následnou opravou poškodeného potrubia.